на Висококвалитетна светилка за риболов за лигњи 2000W BT230 риболовни светла за метал халид Производител и извозник |Фотоелектрична технологија Jinhong

Ламба за риболов за лигњи 2000W BT230 Светла за риболов од метал халид

Краток опис:

Произведено во најдобрата работилница без прашина

Купете ги најдобрите чипови

И кварцен материјал

Поголема почетна осветленост

Пониска стапка на распаѓање на светлината

Брзо осветлување


Детали за производот

Ознаки на производи

dnf

Риболовни светла за чамец-металхалид

Нема разлика во осветленоста низ целиот живот.

Лесно се инсталира и менува.

Користете E33 материјал, силна отпорност на термички шок.

Нема кршење дури и во влажна состојба.

Нов дизајн со висока отпорност на земјотреси.

Достапни се 1000W до 4000W

Параметри на производот

 

Број на производ

Држач за светилка

Моќност на светилката [W]

Напон на светилката [V]

Струја на светилка [A ]

ЧЕЛИК Почетен напон:

TL-2KW/BTG

E39/E40

1800W±5%

230V±20

8,8А

[ V ] < 500V

Лумени [Lm]

Ефикасност [Lm/W]

Температура на бојата [K]

Почетно време

Време за повторно започнување

Просечен животен век

220000Lm ±5%

120 Lm/W

3600K/4000K/4800K/Прилагодено

5 мин

20 мин

2000 Hr Околу 30% слабеење

Тежина[g]

Количина на пакување

Нето маса

Бруто тежина

Големина на пакување

Гаранција

 

Опис на производот

Риболовната светилка за стаклена школка од 2000W усвојува специјално стакло отпорно на експлозија и висококвалитетно капаче за светилка, а вртежниот момент на капачето на светилката е ≥ 10N / m.По 20 години занаетчиска технологија за заварување, капачето на светилката нема да експлодира ладно.Користејќи ја специјалната формула за производство на Jinhong, има супер пенетрација и високо светлосен ефект и може да ги намами рибите брзо да се соберат.

Стаклената рибна светилка од 2000 W има големина на школка од bt230.Постојат и две големини на школка BT200 за клиентите да ги изберат.

Во моментов, компанијата произведува 1000W, 1500W, 2000W, 3000W и 4000W стакло Рибарско светло кое се користи на палубата на рибарски брод.

Можеме да ја прилагодиме бојата на осветлувањето што ви треба според вашите барања

Те молам забележи::

Сите производи од рибни светилки треба да се усогласат со соодветниот баласт и водоотпорен држач за светилка.За да не се влијае на ефектот на употреба на сијалицата.

 

Теоретски бројки

БР.

Име на производ

Теоретски бројки

Второ време на гледање (мин.)

Светла боја

Големина

Материјал

Моќ
(Ш)

Флукс
(лм)

Моќ
(Ш)

Флукс
(лм)

TL-1KW/MK

1KW-Воздушна светилка за риби

1000 W

120000

1000 W

120000

20

бела, зелена, сина

БТ180

Стакло

TL-1,5KW/MK

1,5KW-Воздушна светилка за риби

1500 W

160000

1400 W

150000

20

бела, зелена, сина

БТ190

Стакло

TL-2KW/MK

2KW-Воздушна светилка за риби

2000 W

240000

1800 W

206000

20

бела, зелена, сина

BT200, BT230

Стакло

TL-3KW/MK

3KW-Воздушна светилка за риби

3000 W

340000

2700 W

315000

20

бела, зелена, сина

BT260

Стакло

TL-4KW/MK

4KW-Воздушна светилка за риби

4000 W

450000

3600 W

410000

20

бела, зелена, сина

BT290

Стакло

Сертификат

сертификат 1

白光系列图

 

X Во однос на видовите риби бојата на светлината
има многу теории, но сепак е разумно
да претпоставиме дека со добра бранова должина и добро море
проѕирноста на водата овозможува супериорно привлекување на рибите
улов над претставува морските области и на
проѕирност на светлината за секоја бранова должина.Предлагаме
дека ја избирате светлината со бранова должина што
погоден за бојата на водата на риболовното место.

За нас
无尘车间展示拼图
材料来源拼图
Нашата работилница
样品室1
tcs
IMG_5268
фабрика (9)
фабрика (24)
фабрика (31)
фабрика (17)
фабрика (6)
фабрика (20)
asdfgh (2)
asdfgh (10)
asdfgh (8)
фабрика (28)
asdfgh (3)
фабрика (8)
Нашиот магацин
20601677140257_.слика
20621677140281_.слика
20611677140264_.слика
20581677140240_.слика
未命名
20571677140233_.слика
Случај за употреба на клиентите
船上应用案例
Нашата услуга
11631677229520_.слика

  • Претходно:
  • Следно: