3000w ноќен риболов лесен риболов OEM фенер океански риболов светилка

Краток опис:

Професионална технологија на производителот на светилка за риболов

Обезбедете идеална светла боја за лигњите

Супериорен во однос на другата фабричка опрема

Стабилност на квалитетот

Ние обезбедуваме сигурен направен во Кина


Детали за производот

Ознаки на производи

Параметри на производот

Број на производ

Држач за светилка

Моќност на светилката [W]

Напон на светилката [V]

Струја на светилката [A ]

ЧЕЛИК Почетен напон:

TL-3KW/BT

Е40

2700W±10%

230V±20

12,9 А

[ V ] < 500V

Лумени [Lm]

Ефикасност [Lm/W]

Температура на бојата [K]

Почетно време

Време за повторно започнување

Просечен животен век

330000Lm ±10%

123Lm/W

3600K/4000K/4800K/Прилагодено

5 мин

18 мин

2000 Hr Околу 30% слабеење

Тежина[g]

Количина на пакување

Нето маса

Бруто тежина

Големина на пакување

Гаранција

Околу 880 гр

6 ЕЕЗ

5,3 кг

10 кг

58×39×64см

18 месеци

 

Опис на производот

fng

船灯图

Светилки за риболов на лигњи од 3000w

Овие светилки имаат поголема отпорност на топлина за да ги задоволат високите барања за топлина и имаат потесен опсег на температурата на бојата за да одржуваат конзистентна боја и осветленост.Тие исто така користат технологија за блокирање на ултравиолетовите зраци за да фатат лигњи во длабокото море.Извезуваме околу 20.000 годишно во перуанскиот риболов.

Оваа 3000w светилка за риболов на палубата произведена од САД усвојува високо ултравиолетово филтер кварцен материјал, кој може да филтрира 95% од штетните ултравиолетови зраци (обичен кварцен ултравиолетовиот филтер материјал може да филтрира само 80%), намалувајќи го физичкото оштетување на ултравиолетовите зраци на персоналот на табла.Саморазвиената формула за извор на светлина има добар риболов ефект и е погодна за океански риболовни бродови.Хонглонг океан, најголемата кинеска група за риболов на океанот, отсекогаш бил наш најлојален клиент партнер.

Нашиот персонал во работилницата има повеќе од 10 години работно искуство, одлични технички вештини и солидна деловна способност.Секој производ може да се пакува и испорача само по четири тестови.(откривање на внатрешен издувен систем, надворешен издувен систем, стареење и изглед на сијалицата).

Многу риби и водни животни во природните води имаат навика за светло групирање, како што се скуша, бамбусова риба, сардина, харинга, саури, лигњи, лигњи, ракчиња и ракови.Употребата на светилки за собирање риби за фаќање може значително да ја подобри ефикасноста на риболовот на риболовната опрема.Рибните резерви се широко привлечени во голем опсег и повеќе концентрирани во мал опсег, за да се подобри риболовното производство.

Со нашиот држач за баласт и воздушна светилка од 3000 W, потрошувачката на гориво на рибарските чамци е помала, а работниот век на рибарските светилки е подолг, за да се постигне најдобар ефект на риболов.
Ако сте го користеле нашиот производ, ќе ви се допадне.

Посветени сме да продолжиме да постигнуваме одржлив развој и задоволство на клиентите преку робусно истражување и развој, водејќи ја лесната индустрија за риболов на метал халид со диференцирана технологија и супериорен квалитет.Постојано настојувајте да го подобрите работниот век на светлата за риболов, да го намалите материјалниот отпад, да ја заштитите морската средина за општествената одговорност на фабриката.

Сертификат

сертификат 1
сертификат2
За нас
Производител на светла за риболов за лигњи
Производител на светилка за риболов за лигњи
Нашата работилница
Кинески производител на рибарски светилки
Нашиот магацин
Кинески производител на рибарски светилки
Случај за употреба на клиентите
4000w лигњи Светла за чамци
Нашата услуга
Производител на светла за риболов за лигњи

  • Претходно:
  • Следно: