За нас

Основни информации

Quanzhou Jinhong Photoelectric Technology Co., Ltd. Специјализиран за интелигентно производство на систем за осветлување на рибарски брод, со технички персонал, тој има докторат по електроника од Кинеската академија на науките.Длабока практична примена, користејќи долгогодишно искуство во риболов за да обезбеди флексибилни производствени решенија

3901203381307c74971c15b2f1bba46

Бренд

Висококвалитетна фабрика за производство на светилки за риболов, добро позната во рибарската индустрија

2000w риболов лесен материјал инспекција

Искуство

30 годинина морски риболов искуство

18 годинина искуство за продажба и сервисирање на риболовни светилки

6 годиниискуство во производство на рибарски светилки со висока моќност

Имајте Скриенисертификат за патент на пронајдок

Имајте LEDсертификат за патент на пронајдок

Приспособување

Комплексното прилагодување се врши според посебните барања на клиентите

Кои сме ние

Седиште: Fei Teng Хонг Конг риболов осветлување Co., Ltd.

Quanzhou Jinhong Optoelectronic Technology Co., Ltd. е основана во 2018 година со регистриран капитал од 8 милиони јени (околу 1,25 милиони американски долари), лоциран во градот Куанжу, провинцијата Фуџијан.Компанијата е иновативно претпријатие специјализирано за истражување и развој, производство, продажба и сервис на ефикасни риболовни светилки и додатоци.

Jinhong HID Fishing светилка Бизнис дивизија има водечки технички персонал во индустријата, воведување на американски кварцни материјали и германски материјали од волфрам и молибден, и во комбинација со режимот на управување на американските производствени погони.Тоа е првата модерна работилница без прашина во индустријата во Кина.

Jinhong LED светилка за риболов Бизнис дивизија има технички тим за истражување и развој, вклучувајќи двајца доктори и двајца мајстори.Тимот соработуваше со Кинеската академија на науките за да развие и да добие патентна технологија на ЛЕД извор на светлина со ултра висока густина на моќност.Главните членови на техничкиот тим на компанијата долго време се длабоко вклучени во производствената линија за рибарски бродови и имаат усвоено строги експериментални стандарди и спецификации за бродски производи, кои поминале доволно експериментална верификација и споредба на функцијата во лабораторија и вистинска употреба.Во областа на поморската опрема, компанијата има богато искуство во развој и работа на производи, како и длабока технолошка акумулација.

фабрика (24)
фабрика (10)
фабрика (8)

Нашата историја на раст

20 февруари 2004 година:Lianyungang Yatai Lighting Co., LTD е основана за производство на комерцијални ламби и светилки за риболов HID од 70-2000W HID метал халид.

09 февруари 2012 година:Основана е Lianyungang Jinxiu Optoelectronics Co., LTD.е најголемиот производител на метална халогенирана ламба кварцна обвивка, јадро колона, лагер и додатоци за други производи во Кина.Во2017 годинастана единствениот партнер на кварцната облога за риболовни светилки овластена од компанијата Magtu Quartz Material Company (GENERAL Electric (GE)) во Кина.

На 06.03.2017 г, feiteng Хонг Конг Fishery Lighting Co., LTD е основана за да се фокусира на истражување и развој на светилки за риболов.

На 1 јануари 2018 г, Quanzhou Jinhong Optoelectronic Technology Co., Ltd. е основана со цел да се фокусира на производство и производство на меѓународни риболовни светилки со висок квалитет.

фабрика (26)

Џинхонг фотоелектрик

Претпријатие кое се фокусира на риболовната ламба со ниска UV HID и производство и производство на LED светилки за риболов со висока ефикасност.

Производител на рибарски фенери кој го става здравјето на риболовната екипа на прво место.

Фокусирајте се на решенија за лесни апликации за риболов.

Нашата работа

HID Бизнис дивизија: фокусирајте се на истражување и развој и производство на риболовна светилка со топлински извор на светлина.

ЛЕР бизнис дивизија: се фокусира на истражување и развој и производство на светилка за риболов со извор на ладна светлина