Llambë metal halide 1500W Llambë peshkimi 1000W metal halide

Përshkrim i shkurtër:

Më të mirat në industri
Cilësi e eksportuar në Evropë dhe Amerikë
Efikasitet i lartë ndriçues
120 (Im/W)
Optimizoni dizajnin e tubit që lëshon dritë
Ngjyra optimale e dritës


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Parametrat e produktit

Numri i produktit

Mbajtëse llambë

Fuqia e llambës [W]

Tensioni i llambës [ V ]

Rryma e llambës [A ]

Tensioni i Nisjes ÇELIK:

TL-1,5 KW/BT

E39

1400 W±5%

230V±20

6.5A

[ V ] < 500 V

Lumenët [Lm]

Efikasiteti [Lm/W]

Temperatura e ngjyrave [K]

Koha e fillimit

Koha e rifillimit

Jeta mesatare

140000Lm ±5%

120 Lm/W

3600K/4000K/4800K/Me porosi

5 min

20 min

2000 Hr Rreth 30% zbutje

Pesha[g]

Sasia e paketimit

Pesha neto

Pesha bruto

Madhësia e paketimit

Garancia

Rreth 420 g

6 copë

2.5 kg

6.6 kg

61×42×46cm

12 muaj

 

përshkrim i produktit

 

përshkrimi i produktit1

 

Llamba e grumbullimit të peshkut nga kafazi prej xhami 1500W

Xham special E33 rezistent ndaj shpërthimit
Transmetim i lartë
Mbajtës llambë qeramike me frekuencë të lartë metalike me cilësi të lartë,
Çift rrotullimi i kapakut ≥10N/M.
Ka katër ngjyra
(E gjelbër, blu, marine-blu dhe e bardhë)
I përshtatshëm për peshkim natën në kuvertë të të gjitha llojeve të oqeanit
(Maks. 4 kw)
20 vjet teknologji saldimi zejtar,
Formula jonë e veçantë e prodhimit,
Efekt super depërtues dhe theksues,
Tërhiqni peshqit që të mblidhen shpejt

 

Llamba e peshkimit Hid është gjithashtu një lloj llambë metalike halogjene.
Llambat e taliumit dhe llambat prej çeliku të taliumit quhen së bashku si llambë halogjene metalike.Sipas parimit të ciklit të halogjenit metalik dhe kërkesave të kërkuara, tubi i shkarkimit të qelqit kuarc mbushet me përbërje të ndryshme të jonizuara metalike.Nëse shtohet jodidi i taliumit, është llambë taliumi;Shtimi i jodur talium dhe jodidi indium është llambë talium indium.Kjo llambë është afërsisht e njëjtë me llambën e merkurit me presion të lartë, me përjashtim të faktit që tubi i qelqit të kuarcit jo vetëm që mbushet me merkur dhe argon, por shtohet edhe me jodur talium ose jodur indium.Përveç kësaj, elektroda e fillimit në tubin e llambës anulohet sepse digjet lehtë, kështu që kërkohet një shkas për ndezjen.

Kur jodidi i taliumit i shtohet llambës së merkurit me presion të lartë, vlera kryesore e pikut të spektrit është 535 mm dhe drita është e gjelbër.Shtohen jodidi i taliumit dhe jodidi i indiumit, vlera kryesore e pikut të harmonisë së dritës është 490 mm dhe drita është blu.Krahasuar me llambën inkandeshente, llamba e taliumit dhe llamba e indiumit të taliumit karakterizohen nga efikasitet i lartë ndriçues, rreth 80 LM / W, ndërsa llamba inkandeshente me fuqi të lartë është 20 LM / W, dhe efikasiteti i ndriçimit është rreth 4 herë më i lartë;Shkëlqim i lartë dhe konsum i ulët i energjisë.Gama e ndriçimit të një llambë talium 400 W në ujë është e ngjashme me atë të një llambë inkandeshente 1500 W, por konsumi i energjisë është më pak se gjysma e atij të një llambë inkandeshente;Gama e peshqve joshëse është e madhe, dhe fototaksia e peshqve është e shpejtë.Drita e kësaj llambë ka depërtim të madh në ujin e detit.Prandaj, llambat për grumbullimin e peshkut të përdorura nga peshkatarët janë zëvendësuar me llambat për grumbullimin e peshkut të fshehur.

Certifikata

certifikata 1

白光系列图

Më të mirat në industri
Prodhuar në Kinë
Llambë metal halide 1000 W
Llambë metal halide 1500 W
Eksporti në Evropë dhe Amerikë për shumë vite
Efikasitet i lartë ndriçues
Implementimi 120 (Im/W)
Tubi lumineshent u optimizua
Ngjyra më e mirë e dritës ka një jetë të gjatë
Duke marrë parasysh përshkueshmërinë e ujit të detit
Vendosni ngjyrën e duhur të dritës (temperaturën e ngjyrës)
Performancë e shkëlqyer fillestare

Rreth nesh
Prodhuesi i dritave të peshkimit të kallamarëve
Prodhuesi i llambave të peshkimit për kallamar
Punëtoria jonë
Prodhuesi kinez i llambave të peshkimit
Magazina jonë
Prodhuesi kinez i llambave të peshkimit
Rasti i përdorimit të klientit
Kallamar 4000w Drita Për Varka
Shërbimi ynë
Prodhuesi i dritave të peshkimit të kallamarëve

  • E mëparshme:
  • Tjetër: