1500W метал халид светилка 1000W метал халид Риболов светилка

Краток опис:

Најдобрите во индустријата
Квалитет извезен во Европа и Америка
Висока прозрачна ефикасност
120 (Im/W)
Оптимизирајте го дизајнот на цевката што емитува светлина
Оптимална светла боја


Детали за производот

Ознаки на производи

Параметри на производот

Број на производ

Држач за светилка

Моќност на светилката [W]

Напон на светилката [V]

Струја на светилката [A ]

ЧЕЛИК Почетен напон:

TL-1,5KW/BT

E39

1400W±5%

230V±20

6,5А

[ V ] < 500V

Лумени [Lm]

Ефикасност [Lm/W]

Температура на бојата [K]

Почетно време

Време за повторно започнување

Просечен животен век

140000Lm ±5%

120 Lm/W

3600K/4000K/4800K/Прилагодено

5 мин

20 мин

2000 Hr Околу 30% слабеење

Тежина[g]

Количина на пакување

Нето маса

Бруто тежина

Големина на пакување

Гаранција

Околу 420 гр

6 парчиња

2,5 кг

6,6 кг

61×42×46см

12 месеци

 

Опис на производот

 

производ-опис1

 

Ламба за собирање риби од стаклено куќиште од 1500W

Специјално стакло отпорно на експлозија E33
Висока пропустливост
Висококвалитетен метален високофреквентен држач за керамички светилки,
Вртежен момент на капачето ≥10N/M.
Има четири бои
(Зелена, сина, морско-сина и бела)
Погоден за ноќен риболов на палубата од сите видови океани
(макс. 4 kw)
20 години занаетчиска технологија за заварување,
Нашата специјална формула за производство,
Супер продорен и истакнувачки ефект,
Наведете ги рибите брзо да се соберат

 

Хид риболовната светилка е исто така еден вид метална халогена светилка.
Талиумовата светилка и светилката од талиум челик колективно се нарекуваат метална халогена светилка.Според принципот на метален халоген циклус и бараните барања, цевката за празнење од кварцно стакло се полни со различни метални јонизирани соединенија.Ако се додаде талиум јодид, тоа е талиумова светилка;Додавање на талиум јодид и индиум јодид е талиум индиум светилка.Оваа светилка е приближно иста како и жива светилка под висок притисок, освен што кварцната стаклена цевка не само што се полни со жива и аргон, туку се додава и со талиум јодид или индиум јодид.Дополнително, почетната електрода во цевката на светилката е откажана бидејќи лесно се изгорува, па затоа е потребен активирач за стартување.

Кога талиум јодид се додава на жива светилка под висок притисок, главната максимална вредност на спектарот е 535 mm, а светлото е зелено.Се додаваат талиум јодид и индиум јодид, главната врвна вредност на светлосниот хармоник е 490 mm, а светлината е сина.Во споредба со блескаво светилка, талиумската светилка и талиум индиумската светилка се карактеризираат со висока прозрачна ефикасност, околу 80 LM / W, додека светилката со висока моќност е 20 LM / W, а светлосната ефикасност е околу 4 пати поголема;Висока осветленост и мала потрошувачка на енергија.Опсегот на осветлување на талиумска ламба од 400 W во вода е сличен на оној на ламба со блескаво со 1500 W, но потрошувачката на енергија е помала од половина од онаа на блескаво светилка;Опсегот на мамливи риби е голем, а фототаксијата на рибите е брза.Светлината на оваа светилка има голема пенетрација во морската вода.Поради тоа, светилките за собирање риби што ги користат рибарите се заменети со светилки за собирање скриени риби.

Сертификат

сертификат 1

白光系列图

Најдобрите во индустријата
Направено во Кина
Светилка за метал халид од 1000 W
Светилка за метал халид од 1500 W
Извоз во Европа и Америка многу години
Висока прозрачна ефикасност
Имплементација 120 (Im/W)
Луминисцентната цевка беше оптимизирана
Најдобрата светла боја има долг животен век
Со оглед на пропустливоста на морската вода
Поставете ја соодветната светлосна боја (температура на бојата)
Одлични почетни перформанси

За нас
Производител на светла за риболов за лигњи
Производител на светилка за риболов за лигњи
Нашата работилница
Кинески производител на рибарски светилки
Нашиот магацин
Кинески производител на рибарски светилки
Случај за употреба на клиентите
4000w лигњи Светла за чамци
Нашата услуга
Производител на светла за риболов за лигњи

  • Претходно:
  • Следно: