Llambë peshkimi 2000W Llambë peshkimi MH me porosi

Përshkrim i shkurtër:

Tub ndriçues me diametër 40 mm

Materiali kuarci i klasës A të Paqësorit

I përshtatshëm për funksionimin me ndriçim gjatë gjithë natës të anijeve të peshkimit

Llambë kompakte e lehtë speciale kuarci për mbrojtje nga rrezet UV.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Parametrat e produktit

Numri i produktit

Mbajtëse llambë

Fuqia e llambës [W]

Tensioni i llambës [ V ]

Rryma e llambës [A ]

Tensioni i Nisjes ÇELIK:

TL-2KW/TT

E40

1800 W±10%

220V±20

8.8 A

[ V ] < 500 V

Lumenët [Lm]

Efikasiteti [Lm/W]

Temperatura e ngjyrave [K]

Koha e fillimit

Koha e rifillimit

Jeta mesatare

220000Lm ±10%

115 Lm/W

3600K/4000K/4800K/Me porosi

5 min

20 min

2000 Hr Rreth 30% zbutje

Pesha[g]

Sasia e paketimit

Pesha neto

Pesha bruto

Madhësia e paketimit

Garancia

Rreth 710 g

12 copë

8.2 kg

12.7 kg

47×36,5×53cm

12 muaj

 

12尺寸图2KW空中灯图纸
WechatIMG173

përshkrim i produktit

Llamba e peshkimit në kuvertë 2000w (versioni konvencional) e prodhuar nga Jinhong është bërë nga filtri ultravjollcë i lartë dhe material kuarci i klasit A ​​të kompanisë më të madhe të listuar të kuarcit në Kinë (Jiangsu Pacific quartz Co., Ltd.).Diametri i jashtëm i tubit që lëshon dritë është 40 mm.Produkti ka efekt të mirë tërheqës të peshkut dhe performancë me kosto të lartë.Është shumë i përshtatshëm për të gjitha anijet e vogla të peshkimit.

Llamba për mbledhjen e peshkut është një nga mjetet e rëndësishme në peshkimin e kallamarëve të nxitur nga drita.Performanca e llambës grumbulluese të peshkut ndikon drejtpërdrejt në efektin e kapjes së kallamarëve.Prandaj, zgjedhja e saktë e burimit të dritës së llambës grumbulluese të peshkut ka një rëndësi të madhe për peshkimin e kallamarëve.Zgjedhja e llambës për grumbullimin e peshkut në përgjithësi duhet të plotësojë kërkesat e mëposhtme:
① Burimi i dritës ka një gamë të madhe rrezatimi;
② Burimi i dritës ka ndriçim të mjaftueshëm dhe është i përshtatshëm për tërheqjen e shkollave të peshkut;
③ Operacioni i fillimit është i thjeshtë dhe i shpejtë;
④ Llambat janë të forta, rezistente ndaj goditjeve dhe rezistente ndaj kripës.Përveç kësaj, llambat nënujore gjithashtu kanë nevojë për ngushtësi ndaj ujit dhe rezistencë ndaj presionit;
⑤ Zëvendësim i përshtatshëm i llambës
Zgjedhja e diapazonit të rrezatimit dhe ndriçimit të llambës së peshkimit duhet të jetë në gjendje të plotësojë kërkesat e fototaksisë dhe prodhimit të peshkut.Vetëm duke joshur peshqit në një gamë të gjerë dhe duke e bërë peshkun më të përqendruar në një varg të vogël mund të arrihet qëllimi i prodhimit të peshkimit.Një llambë ideale peshkimi jo vetëm që ka një gamë të madhe rrezatimi, por gjithashtu mund të rregullojë ndriçimin e dritës në çdo kohë.Zgjedhja e izolimit të ujit dhe rezistencës ndaj presionit të llambave nënujore duhet të plotësojë nevojat e shtresës ujore të habitatit të objekteve të peshkimit.Aktualisht, parametri i llambës nënujore të përdorur në peshkimin e kallamarëve është 30 kg / cm²; Thellësia e ujit që funksionon është rreth 300 m dhe mbetet e papërshkueshme nga uji.

Rreth nesh

Rreth nesh
Prodhuesi i dritave të peshkimit të kallamarëve
Prodhuesi i llambave të peshkimit për kallamar
Punëtoria jonë
Prodhuesi kinez i llambave të peshkimit
Magazina jonë
Prodhuesi kinez i llambave të peshkimit
Rasti i përdorimit të klientit
Kallamar 4000w Drita Për Varka
Shërbimi ynë
Prodhuesi i dritave të peshkimit të kallamarëve

  • E mëparshme:
  • Tjetër: