2000W рибарска светилка MH риболовна светилка прилагодено

Краток опис:

Светлечка цевка со дијаметар од 40 mm

Пацифик кварцен материјал од А одделение

Погоден за целоноќно осветлување на рибарски чамци

Компактна лесна специјална кварцна сијалица за заштита од УВ.


Детали за производот

Ознаки на производи

Параметри на производот

Број на производ

Држач за светилка

Моќност на светилката [W]

Напон на светилката [V]

Струја на светилката [A ]

ЧЕЛИК Почетен напон:

TL-2KW/TT

Е40

1800W±10%

220V±20

8,8 А

[ V ] < 500V

Лумени [Lm]

Ефикасност [Lm/W]

Температура на бојата [K]

Почетно време

Време за повторно започнување

Просечен животен век

220000Lm ±10%

115 Lm/W

3600K/4000K/4800K/Прилагодено

5 мин

20 мин

2000 Hr Околу 30% слабеење

Тежина[g]

Количина на пакување

Нето маса

Бруто тежина

Големина на пакување

Гаранција

Околу 710 гр

12 ЕЕЗ

8,2 кг

12,7 кг

47×36,5×53cm

12 месеци

 

12尺寸图2KW空中灯图纸
WechatIMG173

Опис на производот

Палубната ламба за риболов од 2000w (конвенционална верзија) произведена од Jinhong е изработена од високоултравиолетовиот филтер и кварцниот материјал од А-класа на најголемата кинеска котирана компанија со кварц (Jiangsu Pacific quartz Co., Ltd.).Надворешниот дијаметар на цевката што емитува светлина е 40 mm.Производот има добар ефект на привлекување риба и високи перформанси.Многу е погоден за сите мали рибарски чамци.

Светилката за собирање риби е една од важните алатки во риболовот на лигњи предизвикан од светлина.Работата на ламбата за собирање риби директно влијае на ефектот на заробување лигњи.Затоа, правилниот избор на извор на светлина на светилка за собирање риби е од големо значење за риболовот на лигњи.Изборот на светилка за собирање риби обично ги исполнува следниве барања:
① Изворот на светлина има голем опсег на зрачење;
② Изворот на светлина има доволно осветлување и е погоден за привлекување рибници;
③ Операцијата за стартување е едноставна и брза;
④ Светилките се силни, отпорни на удари и отпорни на сол.Покрај тоа, на подводните светилки, исто така, им е потребна водонепропустливост и отпорност на притисок;
⑤ Практично замена на сијалицата
Изборот на опсегот на зрачење и осветленоста на риболовната ламба треба да може да ги задоволи барањата за фототаксирање и производство на риби.Само со привлекување риби во широк опсег и правење риби поконцентрирани во мал опсег може да се постигне целта на производството на риболов.Идеалната светилка за риболов не само што има голем опсег на зрачење, туку исто така може да го прилагоди осветлувањето на светлината во секое време.Изборот на водонепропустливост и отпорност на притисок на подводните светилки треба да ги задоволува потребите на водениот слој на живеалиштата на риболовните објекти.Во моментов, параметарот на подводната светилка што се користи за риболов на лигњи е 30 kg / cm²; Работната длабочина на водата е околу 300 m и останува водонепропустлива.

За нас

За нас
Производител на светла за риболов за лигњи
Производител на светилка за риболов за лигњи
Нашата работилница
Кинески производител на рибарски светилки
Нашиот магацин
Кинески производител на рибарски светилки
Случај за употреба на клиентите
4000w лигњи Светла за чамци
Нашата услуга
Производител на светла за риболов за лигњи

  • Претходно:
  • Следно: