на Висококвалитетно сино риболовно светло на палубата 3000w Производител и извозник |Фотоелектрична технологија Jinhong

Светло за риболов на палубата 3000w

Краток опис:

Донесете нова лачна цевка

Специјален син спектар

Одлична издржливост

Чувајте го светло долго време

Модерна работилница без прашина

Машински центар за контрола на прецизни податоци

Обезбедете сигурен квалитет на производот


Детали за производот

Ознаки на производи

Параметри на производот

Број на производ

Држач за светилка

Моќност на светилката [W]

Напон на светилката [V]

Струја на светилката [A ]

ЧЕЛИК Почетен напон:

TL-3KW/BT

Е40

2700W±5%

230V±20

12,9 А

[ V ] < 500V

Лумени [Lm]

Ефикасност [Lm/W]

Температура на бојата [K]

Почетно време

Време за повторно започнување

Просечен животен век

63000Lm ±10%

13Lm/W

СИНО/Прилагодено

5 мин

18 мин

2000 Hr Околу 50% слабеење

Тежина[g]

Количина на пакување

Нето маса

Бруто тежина

Големина на пакување

Гаранција

Околу 880 гр

6 ЕЕЗ

5,8 кг

10 кг

58*39*64см

12 месеци

 

 

fngg

空中光捕鱼图

Опис на производот

Дали е важна бојата на светилката за риболов?Ова е сериозен проблем, а рибарите долго време ги истражуваат неговите тајни.Некои рибари веруваат дека изборот на боја е клучен, додека други велат дека тоа не е важно.Има многу докази дека изборот на вистинската боја може да ги подобри шансите за привлекување риби кога условите на околината се соодветни, но науката може да покаже и дека во други случаи вредноста на бојата е ограничена и помалку важна од очекуваното.Тоа е тежок предизвик за видот и бојата.Многу карактеристики на светлината брзо се менуваат со протокот и длабочината на водата.Долго време знаеме дека светлината може да привлече риби, ракчиња и инсекти ноќе.Но, која е најдобрата боја за светлината да привлече риби?Врз основа на биологијата на визуелните рецептори, светлината треба да биде сина или зелена.Во последниве години, се повеќе рибари користат сина светлина.
Рибарската светилка со сина светлина има свои незаменливи предности при работа под вода
Неговата пенетрација во морската вода е околу три пати поголема од зелената светлина и четири пати поголема од белата светлина
Ова е причината зошто гледаме дека бојата на површината на океанот е сина.
Затоа, се повеќе гости избираат да користат сина светлина за светла за подводен риболов
Ќе се користи и во воздухот, со неколку сини светла на белата светлина за да се подобри ефектот на привлекување риби.
Ја произведуваме оваа светилка за риболов со сина светлина, која е многу популарна кај клиентите во САД, Јужна Кореја, Тајван и Тајван.

Спектрален дијаграм на подводна пропустливост:

Морска вода / М

производ-опис1

Боја на светлината

Сертификат

сертификат 1
сертификат2
За нас
无尘车间展示拼图
材料来源拼图
Нашата работилница
样品室1
tcs
IMG_5268
фабрика (9)
фабрика (24)
фабрика (31)
фабрика (17)
фабрика (6)
фабрика (20)
asdfgh (2)
asdfgh (10)
asdfgh (8)
фабрика (28)
asdfgh (3)
фабрика (8)
Нашиот магацин
20601677140257_.слика
20621677140281_.слика
20611677140264_.слика
20581677140240_.слика
未命名
20571677140233_.слика
Случај за употреба на клиентите
船上应用案例
Нашата услуга
11631677229520_.слика

  • Претходно:
  • Следно: